ÕLID JA VAHAD

Mööblivaha

Linaõli ja mesilasvaha segu töötlemata või  looduslike õlidega krunditud puitpindade viimistlemiseks siseruumides. Pind jääb veeauru liikumisele avatud, antistaatiline, vetthülgav ja hästi hooldatav.

puunia vaha

Puunia vaha

Puunia vaha on mesilasvaha baasil läikiv vahakate, mis on mõeldud tadelakti ja stucco peenpahtli pindadele. Puunia vaha on kasutusvalmis pasta, mis on lõhnatu ega eralda õhku kahjulikke aineid. Pind jääb antistaatiline, hingav ja ei kogu mustust.

Karnaubavaha emulsioon

Põrandal kasutatakse karnaubavaha õlitatud pindade tugevdamiseks. Vaha täidab lisaks õlile puidu pooride pealispinnad ja moodustab pinnale kaitsva kihi mustuse ja vee vastu. Karnaubavahaga töödeldud põrand jääb samas veeauru liikumisele avatud ehk hingav, mis on puitpõranda loomulikkuse säilitamiseks oluline.

Kruntõli

Ei sisalda vaike ning sobib linaõlivärvidesse nii sise- kui välispindadel. Tungib eriti sügavale puidu pinda ja täidab hästi puidu poorid. Annab hea nakkuvusega pinna järgmistele õlivärvi kihtidele. Kruntõli sobib kõikidele töötlemata puidupindadele, korgile, looduslikele kividele ja neutraalsetele krohvidele.