PUIDU VIIMISTLEMISEKS

Puit on Eesti rahvusliku ehituse alustala, mida tuuakse aina rohkem oma kodudes esile. Kuna puidule ei meeldi päikesevalgus ega niiskus ja tagatipuks kimbutavad teda erinevad kahjurid putukate ja seente näol, siis on tarvis seda kaitsta. Meilt leiad erinevaid looduslikke puidutöötlemise vahendeid kindlustamaks, et puit oleks võimalikult tugev ja peaks vastu pikki aastaid.

põrandaõli

Põrandaõli

Tungib hästi puidu pooridesse, moodustades ühtse tugeva pinna. Sobib kõikidele puit-, kork- ja loodusliku kivi pindadele, eriti põrandatele ja muudele suurt tugevust nõudvatele pindadele. Pind jääb hästi hooldatav ja vetthülgav.

Kruntõli

Ei sisalda vaike ning sobib linaõlivärvidesse nii sise- kui välispindadel. Tungib eriti sügavale puidu pinda ja täidab hästi puidu poorid. Annab hea nakkuvusega pinna järgmistele õlivärvi kihtidele. Kruntõli sobib kõikidele töötlemata puidupindadele, korgile, looduslikele kividele ja neutraalsetele krohvidele.

põrandavaha

Põrandavaha

Sobilik põrandaõliga viimistletud puit-, kork- ja glasuurimata plaatidest (terrakota) pindade lõppviimistlemiseks. Sobiv suuremat kulumiskindlust nõudvatele pindadele. Vahatatud pind jääb siidmati läikega difuusne, mustust hülgav ja antistaatiline.

Lasuurne linaõlivärv

Ilmastikukindel ja elastne värv puitpindadele, kuid ei sobi põrandale. Puidu kaitseks tuleb värvi toonida. Värvitud pind jääb läikiv ja hingav, mistõttu saab niiskus alati puidust välja liikuda. Värv ei pragune ega kooru pinnalt maha, on mustust- ja vetthülgav ning ökonoomne.

Karnaubavaha emulsioon

Põrandal kasutatakse karnaubavaha õlitatud pindade tugevdamiseks. Vaha täidab lisaks õlile puidu pooride pealispinnad ja moodustab pinnale kaitsva kihi mustuse ja vee vastu. Karnaubavahaga töödeldud põrand jääb samas veeauru liikumisele avatud ehk hingav, mis on puitpõranda loomulikkuse säilitamiseks oluline.

Mööblivaha

Linaõli ja mesilasvaha segu töötlemata või  looduslike õlidega krunditud puitpindade viimistlemiseks siseruumides. Pind jääb veeauru liikumisele avatud, antistaatiline, vetthülgav ja hästi hooldatav.

linaõlivärv

Kattev linaõlivärv

Linaõlivärv on hea katvusega, ilmastikukindel ja vaiguvaba õlivärv puidust sise- ja välispindadele. Värv ei pragune ega kooru ning tänu difuussusele saab niiskus liikuda puidust väljapoole ning seega on puit kaitstud kõdunemise eest.

Eico värv

Eico värvid on väga keskkonnasõbralikud ning neid on võimalik niiskelt puhastada. Eico värvides on pea olematu kogus vabalt lenduvaid osakesi, mistõttu on nad sobilikud kasutada allergikutele ning nendega võib viimistleda isegi haiglaid, lasteaedu ja koole. Eico värvid sobivad ka puidule.

linaõlikitt

Linaõlikitt

Klassikaline aknakitt puidust akende klaasimiseks. Kergesti töödeldav, ilma kunstvaikude ja lahustiteta ning ei sisalda säilitusaineid või fungitsiide. Linaõlikitt tuleb pinna kuivamise järel ilmastikumõjude eest kaitsmiseks üle värvida elastse naturaalse õli baasil värviga.