PÕRANDAÕLI

Põranda kaitsekiht jääb difuusne, ei pragune ning jääb kergesti hooldav ning vetthülgav.

Põrandaõli tungib hästi puidu pooridesse, moodustades nii ühtse tugeva pinna. Loomulike omaduste hulka kuulub puidu võime õhust niiskust endasse võtta ja loovutada ning sellega positiivselt ruumikliimale ja materjalide säilimisele mõjuda. Tähtis on ka soojus, mida tuntakse puiduga kokkupuutel. Õli puhul on põranda kaitsekiht difuusne, see ei pragune ja vajadusel saab selle kulunud kohti lokaalselt uuendada.

Sobib kõikidele puit-, kork- ja loodusliku kivi pindadele, eriti põrandatele ja muudele suurt tugevust nõudvatele pindadele, nt töölaudadele. Pind jääb hästi hooldatav ja vetthülgav. Põrandaid tuleks õlitada kahes kihis. 20-30 minutit pärast esimese ja teise kihi õlitamist tuleb üleliigne õli ära pühkida. Põrandaõli on toonitav looduslike pigmentidega.

Põrandaõli sobib käidavate, varem töötlemata puit-, kork või looduslikust kivist põrandate viimistlemiseks. Samas võib seda kasutada ka suuremat tugevust nõudvatel mööblipindadel (nt kirjutuslauad, köögitasapinnad). Õli saab kasutada ainult siseruumides.

Müüme materjali vastavalt ruutmeetritele, keskmine kulu kahes kihis õlitades on 120ml/m2. Baasmaterjali hind on 5.10€/m2, millele lisandub pigmendi hind vastavalt toonile.

põrandaõli